Suitsuandur

Suitsuanduri olemasolu on alates 2009. aastast Eesti kodudes kohustuslik! Iga elamu või korteri vähemalt ühte ruumi peab olema paigaldatud  suitsuandur.


Enamik korterites ja eramutes puhkenud tulekahjusid saavad alguse öösiti, mil pererahvas magab. Tuli levib normaaltingimustes väga kiiresti, mõne minutiga on ruumis viibimine kõrge temperatuuri ning mürgiste gaaside kiire leviku tõttu eluohtlik. Arvamus, et küll ma suitsulõhna peale üles ärkan, ei pea paika, sest mürkgaase sisse hingates uni hoopis süveneb.

Varajase teate põlengust annabki suitsuandur, mille vali signaal hakkab tööle ruumis levivate põlemisjääkide ja suitsu peale, andes häire põlengu esimeses faasis, kus pääsemine ja tule kustutamine on veel tavainimesele jõukohane. Kõrvulukustav sireen ajab ka sügava unega magaja üles. Suitsuanduri puudumisel võib juba 5 minuti pärast tulekahju algstaadiumist arvates jõuda kätte hetk, mil süttivad ruumis kogunenud põlemisgaasid ja kogu ruum on maast laeni tuld täis. Sellises toas viibides jääb inimene igal juhul tuleroaks, kuid tavaliselt on ving ja mürgised gaasid juba selleks hetkeks oma töö teinud. (Allikas: www.tamrex.ee)


Just sellepärast saad sa OÜ Tahmatoomasest tellida ja suitsuanduri kontrollimise ja vajadusel patarei vahetuse. Kindlasti anna sellest tellimust tehes teada.


Vajadusel toob meie korstnapühkija teile suitsuanduri ja paigaldab selle sobivasse kohta. Suitusanduri eest tasute poehinna, lisandub paigaldamise tasu 5 eurot.


Viimased uudised 03. juuli - Korstnapühkija Danel